مقالات تربیت بدنی و علوم ورزشی

5 ویتامین مفید برای پوست

5 ویتامین مفید برای پوست

یکی دیگر از ویتامین‌های بسیار خوبی که می‌توانید برای پوست پیدا کنید B3 است؛ شما می‌توانید با استفاده از بلغور گندم و همچنین تخمه آفتابگردان این ویتامین را در بدنتان تأمین کنید؛ کار اصلی که این ویتامین می‌تواند برای پوست شما انجام دهد رفع کرن قرمزی‌های موضعی روی پوست است.

مشرق: ویتامین C جنگجویی در مقابل چین و چروک‌ها و همچنین بسیاری از تغییرات پوست شماست که باعث می‌شود تا پیر به نظر نرسید.
ویتامین‌های زیادی هستند که می‌تواند به شما در داشتن یک بدن سالم کمک کنند؛ البته برخی از آنها می‌توانند در بخش‌های خاصی از بدن معجزاتی را ایجاد کنند؛ در این مطلب به تعدادی از مهمترین ویتامین‌هایی که به شما در داشتن پوستی سالم کمک می‌کند اشاره می‌کنیم: 
*ویتامین A  
اولین ویتامینی که باید از آن در داشتن یک پوست سالم و لطیف استفاده کنید ویتامین A است؛ هویج یکی از بهترین منابع این سبزی نارنجی رنگ است؛ سعی کنید روزانه حداقل یک هویج بخورید تا به میزان زیادی از چین و چروک‌های صورتتان کاسته شود؛ همچین این ویتامین می‌تواند لطافت خاصی را به پوست شما بدهد.  
*ویتامین B3
یکی دیگر از ویتامین‌های بسیار خوبی که می‌توانید برای پوست پیدا کنید B3 است؛ شما می‌توانید با استفاده از بلغور گندم و همچنین تخمه آفتابگردان این ویتامین را در بدنتان تأمین کنید؛ کار اصلی که این ویتامین می‌تواند برای پوست شما انجام دهد رفع کرن قرمزی‌های موضعی روی پوست است.
*ویتامین c
یکی از بهترین ویتامین‌های که باید روانه به میزان مناسبی از آن استفاه کنید ویتامین C است؛ پرتغال و نارنگی از جمله موادی هستند که می‌تواند به کمک آن ویتامین C بدنتان را تأمین کنید؛ این ویتامین جنگجویی در مقابل چین و چروک‌ها و همچنین بسیاری از تغییرات پوست شماست که باعث می‌شود تا پیر به نظر نرسید.
*ویتامین E  
این ویتامین را باید روزانه از موادی مانند زیتون و تخم کتان دریافت کنید چرا که به عنوان حافظ اول پوست شما محسوب می‌شود؛ ویتامین E‌ می‌تواند از پوست شما در مقابل اشعه‌های نامناسب خورشید جلوگیری می‌کند؛ سعی کنید اگر از کرم‌های ضدآفتاب استفاده می‌کنید؛ ویتامین E ‌در مواد آن به کار رفته باشد.
*ویتامین K  
اکثر سبزی‌ها از جمله اسفناج و جعفری را می‌توانیم به عنوان منابع اصلی ویتامین K بدانیم؛ این ویتامین می‌تواند بسیاری از سیاهی‌های دور چشم و یا لکه‌هایی که روی صورت ایجاد می‌شود را رفع کند؛ از آنجایی که بسیاری از سبزی‌ها حاوی این ویتامین هستند باید روزانه از آنها استفاده کنید.


نويسنده : Vahid Riyahi & Vahideh Riyahi


5 مشکل که بدن شما را کوفته می کند

5مشکل که بدن شمارا کوفته می کند

احساس خستگی حسی است که ممکن است مواقع مختلف سراغ شما بیاید. در این شرایط به نظر تنها یک خواب راحت است که میتواند حال شما را بهتر کند.

**اولین دلیل که بسیاری به آن توجهی ندارند خشک بودن بدن و کم آب شدن است. متخصصین دریافته اند که اگر آب بدن از یک سطح خاص کمتر شود شما احساس خستگی خواهید کرد زبرا بدن توانایی انجام برخی کارها را ندارد.

**از جمله مهمترین دلیل هایی که میتوانیم برای خستگی دایمی به آن اشاره کنیم کم یا زیاد ورزش کردن است. افراط و تفریط در ورزش میتواند باعث خستگی شود زیرا با کم ورزش کردن بدن کرخت می شود و با زیاد ورزش کردن انرژی زیادی از انسان گرفته می شود.

**ویتامین بی 12 بدن شما بسیار پایین است و به همین دلیل همیشه احساس خستگی در بدن شما دیده میشود. بی 12 باعث میشود تا بدن توانایی ساخت گلبول خون را داشته باشد و با درست شدن این میزان حتما احساس خستگی دائمی شما نیز از بین خواهد رفت.

**مشکلات قلبی یکی دیگر از مواردی است که می تواتد بدن شما را همیشه خسته نگه دارد این مورد هنگامی باعث مشکل میشود که پمپاژ قلب به خوبی انجام نمیشود و با نرسیدن خون به دستگاه های داخلی خستگی به تمام سلول ها کشیده میشود.

**با وجود استرس های بسیار زیادی که این روزها برای هر انسانی وجود دارد دیگر نباید از بودنش درون این لیست ناراحت باشیم. زمانی که هورمون های استرس دست به کار میشوند دیگر سلول ها توانایی مقابله با آن را نداشته و خستگی در تمام بدن پخش می شود. بهتر است این استرس را به کمک تمرین های ذهنی کنترل کنید.

 


نويسنده : Vahid Riyahi & Vahideh Riyahi